Правила гри в піонербол коротко за пунктами. Піонербол у ссср

Піонербол– це спортивна гра з м'ячем, у якій команди змагаються на майданчику, розділеному сіткою.

Гра з'явилася в 30-х роках минулого століття як дворовий варіант волейболу, а її назва походить від слова « піонер- учасник дитячої комуністичної організації СРСР.

Історія гри

Гра з'явилася в 1930-х роках, за часів СРСР. Гра для дітей, в яку грали, часто не на спеціальних майданчиках і часом навіть без сітки, просто позначали кордони поля. Зараз же в неї грають в основному на волейбольному полі, з волейбольним або ж баскетбольним м'ячем. Інші правила залишилися ті ж самі.

Існують кілька різновидів піонерболу, наприклад піонербол із двома м'ячами. У такому варіанті, після початку гри, мета гравців - це щоб обидва м'ячі не опинилися на їхній половині майданчика. Також відомий піонербол для сліпих. Гра зберегла майже свій первозданний вигляд із радянських часів.

2. Правила гри в піонербол та організація уроку

Правила нарахування очок:

• Команді нараховуються очки, якщо м'яч торкнувся майданчика на половині суперника. Причому, неважливо не змогли суперники зловити м'яч після подачі або впустили його під час перепасування.
  • Якщо м'яч після подачі суперника влучив за межі майданчика, не торкнувшись гравців команди, що приймає. Інакше очко заробляє суперник.
  • Якщо після подачі суперника м'яч пролетів під сіткою або влучив у сітку та залишився на половині суперника. Якщо м'яч торкнувся сітки, але перелетів на бік приймаючої команди, за попередньою домовленістю між командами можуть бути такі варіанти: повтор подачі, перехід подачі або нарахування виграшного очка команді, що приймає.
  • Якщо команда зробила більше дозволеної правилами кількості пасів, то очко нараховується команді суперників.
  • Якщо гравець, який володіє м'ячем, зробив більше трьох кроків на майданчику, очко також нараховується суперникам.
  • Крім цього, очки нараховуються команді суперників, якщо: гравець ловить кинутий ним же м'яч (робить « свічку»), Щодо м'яча ногами, стосується сітки.

Правила переходу:

Це правило донедавна існувало у волейболі. Наразі воно скасоване. Сенс правила полягає в тому, що команда, що подає, у разі будь-якої допущеної помилки втрачає тільки право подачі.

Очки супернику не нараховуються. Тобто. окуляри можуть бути нараховані тільки команді, що подає. Потрібно мати на увазі, що це правило значно підвищує тривалість кожної партії.

volleyballвід volley - "удар з льоту" і ball - "м'яч") - вид спорту, командна спортивна гра, в процесі якої дві команди змагаються на спеціальному майданчику, розділеною сіткою, прагнучи направити м'яч на бік суперника таким чином, щоб він приземлився на майданчику супротивника ( добити до підлоги), або щоб гравець команди, що захищається, припустився помилки. При цьому для організації атаки гравцям однієї команди дозволяється не більше трьох торкань м'яча поспіль (на додаток до торкання на блоці).

Існують численні варіанти волейболу, що відповіли від основного виду - пляжний волейбол ( олімпійський виглядз 1996 року), міні-волейбол, піонербол, парковий волейбол.

Піонербол

Гра ведеться з волейбольним м'ячем на волейбольному майданчику. У кожній команді зазвичай по 6 осіб. Майданчик за кількістю гравців умовно поділено на 6 зон.
Гравець задньої лінії, перебуваючи в межах майданчика в дальньому правому кутку, робить кидок через сітку на половину поля команди супротивника. Один із гравців протилежної команди повинен зловити м'яч і, зробивши не більше трьох кроків або однієї передачі м'яча та двох кроків на своїй половині майданчика, перекинути його через сітку назад на половину поля першої команди. Один із гравців першої команди також повинен зловити м'яч і, зробивши не більше трьох кроків або однієї передачі м'яча та двох кроків, перекинути його на половину поля команди суперника. І так далі доти, поки м'яч не впаде на землю - команді, яка тоді кинула м'яч, зараховується одне очко.
М'яч вважається програним приймаючою командою, а команда, що подає, втрачає подачу, якщо:
  • м'яч перелетів над сіткою, але приземлився за лініями, що обмежують майданчик;
  • м'яч перелетів під сіткою або торкнувся предметів, що знаходяться поза межами майданчика.
Як і у волейболі, гравці переміщаються майданчиком у наступну зону за годинниковою стрілкою після виграшу подачі. Після набору певної кількості очок (зазвичай 10, 15 або 25 за мінімальної переваги над суперником у 2 очки) команди змінюються сторонами поля, і розігрується друга партія. Якщо результат після двох партій дорівнює (1:1), то призначається третя партія.
Право першої подачі у матчі визначається жеребкуванням, після кожної партії відбувається зміна сторін та першою подає протилежна команда. У середині вирішальної (третьої) партії проводиться зміна сторін, подачу після зміни робить той самий гравець.

Варіанти

Іноді діє правило трьохпередач», у цьому випадку гравці однієї команди повинні двічі перекинути м'яч між собою, а третій кидок повинен проводитись на половину поля суперника. Крім того, може застосовуватися правило «втрати подачі», яке раніше існувало у волейболі. У цьому випадку команда, що пропустила м'яч, яка була подає, тільки втрачає подачу, але не віддає очок суперникам. Таким чином, за одну подачу окуляри можуть нараховуватися тільки команді, що подає.

Існує варіант піонерболу із двома м'ячами. Грають дві команди з 6-8 гравців у кожній. Гравці, що стоять ближче до кутів майданчика, отримують по м'ячу і готуються до подачі (кидка м'яча на половину поля противника) по свистку судді. Після свистка завдання кожної з команд полягає в тому, щоб обидва м'ячі одночасно не опинилися на половині поля, а торкнулися рук або землі на половині поля суперника. У цьому випадку гра зупиняється і команда, на майданчику якої два м'ячі, програє очко. М'ячі, що зіткнулися у повітрі, повертаються для нової подачі. В іншому правила схожі з основним варіантом піонерболу.

Волейбольний майданчик та м'яч

Для гри використовується поле 18 на 9 метрів, розділене навпіл сіткою, що має висоту 243 сантиметри для збірних чоловічої статі, та 224 сантиметри для жіночої.
Майданчик для однієї команди умовно поділяється на 6 зон діяльності учасників. Перехід між ними роблять за годинниковою стрілкою. У першій зоні знаходиться гравець, що подає, він переходить у п'яту, минаючи середнього захисника - ліберо. Цей гравець не може ставити блоки та проводити атаки, оскільки завжди знаходиться на задній лінії. Він не здійснює переходи, і його форма має відрізнятися за кольором від решти збірної.

М'яч для гри у волейбол зазвичай триколірний. Правила змагань регламентують його масу (260-280 г) та діаметр (65-67 сантиметрів).

Дії гравців

Мета гри отримати очко, забивши м'яч на протилежний бік або змусити противника помилитися.
Команди складаються з 14 гравців, 6 з яких одночасно знаходяться на полі, запасні, що залишилися. Правила гри у волейбол передбачають 6 замін в одній партії.
Право на першу подачу визначають жеребкуванням. Подача здійснюється через задню лінію. Якщо подає заступає, відправляє м'яч межі поля чи потрапляє у сітку, то команда втрачає подачу, а противник отримує очко.
Правила у волейболі дозволяють розігрувати м'яч на своїй половині майданчика не більше ніж у три торкання (блок не враховується),зазвичай це прийом, потім розпасовування та атакуючий удар.
Приймати подачу має право будь-який граючий, зазвичай це роблять спортсмени, що знаходяться на задній лінії. Подання не блокують. Правила волейболудозволяють ударяти по м'ячу будь-якою частиною тіла один раз.
Атакуючий удар проводиться над сіткою. Гравець із першої лінії може проводити атаку з будь-якої точки своєї половини поля. Члени команди, що знаходяться на позиціях задньої лінії, атакують від триметрової позначки.

Блокування атаки проводиться над сіткою так, щоб перешкодити, м'ячу перелетіти через сітку. При блоці можна переносити руки на бік суперників, не створюючи при цьому їм перешкод. Блокують лише гравці з передньої лінії.

• неспортивна поведінка.

Піонербол - Одна з улюблених ігор дитинства. Можна сказати, що вона є полегшеною версією волейболу, оскільки поведінка гравців на майданчику, та й правила самої гри багато в чому схожі на волейбольних. Навчитися грати у піонербол зовсім не складно. У нього грають, починаючи з раннього віку. Навіть школяр молодших класів легко розуміє правила піонерболу. Однак це не робить її менш видовищною та захоплюючою. Давайте розберемося як правильно грати у піонербол.

Правила піонерболу

Все, що потрібно для гри в піонербол – це м'яч та 2 команди від 3 до 8 осіб у кожній. Оптимальним вважається, коли загалом на ігровому майданчику перебувають 12-14 осіб. М'яч підійде практично будь-який, але бажано волейбольний чи футбольний. Через середину майданчика натягується сітка чи навіть просто мотузка. Команди стоять по обидва боки. Як було сказано раніше, правила піонерболу аналогічні до волейболу за винятком, що м'яч можна ловити і здійснювати з ним не більше 3 кроків по майданчику. Після чого його необхідно або передати гравцеві за командою, або перекинути через сітку. Дозволяється робити не більше одного пасу в атаці. Завдання - не допустити падіння м'яча на землю або підлогу, інакше зараховується очко. Гра завершується з набором 25 очок, після чого команди змінюються місцями та розігрують ще одну партію. У разі рахунку в партіях 1:1 грає завершальна партія.

Правила піонерболу з 2 м'ячами

Існує кілька варіантів гри. Грати у піонербол цікаво у кожному випадку. При грі в піонербол із двома м'ячами, кожній команді дають по м'ячу. По свистку починається гра. Команди намагаються перекинути м'яч на бік суперника. Зараховується програшне очко тій команді, у володінні якої одразу обидва м'ячі. Важливим нюансом такого правила є те, що м'яч вважається у володінні команди, якщо її торкнувся гравець або він ударився об землю. Якщо м'ячі ударяються один з одним у повітрі, партія починається заново.

Звісно ж, правила піонерболу офіційно ніде не зафіксовані. Грати у піонербол можна, вигадуючи свої правила. Саме тому у кожному дворі в нього грають по-різному.

Посібник з гри у піонербол.

Цілі і завдання:

формування знань про гру піонербол спортивного спрямування;

удосконалення умінь виконувати основні прийоми гри;

виховання організованості та почуття колективізму.

Необхідний інвентар: волейбольні м'ячі (1 на двох); волейбольна сітка.

Місце заняття: спортзал.

Частини уроку

Зміст

Час

Методичні вказівки

Вступна частина, 12 хвилин

1. Організація навчального заняття: рапорт вчителя, повідомлення завдань уроку.

30 секунд

До початку уроку приготувати 11-12 волейбольних м'ячів, розкреслити на дошці схему розміщення гравців на майданчику.

2. Коротка бесіда з учнями за правилами гри піонербол спортивного спрямування, техніки безпеки (дотримуватися дистанції, наявності спортивного взуттята одягу).

30 с.

3. Розрахунок по два. Другі номери присідають, оголошується команда перших номерів; присідають перші номери, оголошується друга команда; призначаються капітани, вказується місце заняття кожної команди (ліва та права сторона майданчика).

30 с.

4. Гра на увагу. Виконують повороти дома праворуч, ліворуч, кругом за умови наявності попередньої команди “клас,…”

15 с.

Виконують повороти ліворуч, праворуч, кругом

5. Ходьба в колоні по одному по лініях майданчика (по лицьовій та бічній до сітки на шкарпетках). Поділ на дві команди після проходження середньої лінії вздовж сітки праворуч і ліворуч. Ходьба в колоні по одному двома командами з бокових та лицьових ліній на п'ятах (руки за спиною).

45 с.

Біля сітки витягнути вгору ближню руку.

Стежити за поставою.

6. Рівномірний біг за капітанами по колу, змійкою, по колу у зворотний бік, біг приставними кроками (правим, лівим боком), спиною; заспокійлива ходьба з побудовою в одну шеренгу на лініях нападу. Розмикаються приставними кроками.

2 хв.30 с.

Команда "А" виконує на правій половині майданчика, команда "Б" - на лівій. Дистанція 2 кроки.

7. Перерахунок по два, утворюють два склади; у кожній команді другий склад відходить назад на 4 кроки (шаховий порядок).

30 с.

Другі номери стоять на середній частині зони захисту.

8. Пояснення вчителем завдань на прискорення за сигналами: один свисток – перший склад кожної команди прискорюється до середньої лінії (під сіткою), що стосується рукою, повертається на своє місце; другі - біжать до лицьової, торкаються лінії однією рукою і повертаються на своє місце.

Два свистка – перший склад виконує завдання другого складу, другий склад – завдання першого.

30 с.

Завдання виконує 2-3 рази.

9. Виконання загальнорозвивальних вправ гімнастичного характеру із прискореннями за сигналом.

I блок вправ: розминка кистей, плечей, прискорення (1 свисток).

II блок: закручування тулуба, нахили в сторони, вперед (на три рахунки двічі на кожну сторону). Прискорення сигналу (2 свистка) 2 рази.

III блок: вправи для ніг - присідання "карлики і велетні" (гра), упор лежачи, прискорення по сигналу (2 свистка), стрибки на місці (ноги нарізно - ноги разом, руки на поясі), заспокійлива ходьба на місці, вправи на дихання.

6 хв.:

2 хв.

Кругові та ривкові рухи (16 рахунків), починають у бік вчителя.

Слідкувати за одночасним виконанням вправ, відзначити найкращу командуу прискореннях.

Основна частина 28 хвилин

А. Передача та лов м'яча двома руками.

4 хв.

Капітани роздають м'ячі першим складом.

1. Роздача м'ячів, пересування: перший склад встає у сітки обличчям до другого складу, другий склад залишається на місці (виконує один крок назад).

30 с.

2. Виконують стійку за крок, м'яч тримати двома руками перед грудьми.

15 с.

Баскетбольний "хват".

3. Передача двома від грудей, і лов, передача двома з-за голови, передача однієї зверху, передача одній знизу, передача з ударом у підлогу з місця, те - у стрибку з місця і з 2-3 кроків розбігу.

30 с.

1 хв.15 с.

по 10 передач.

Ловля двома руками в ігровій стійці

Б. Прямий нападник "удар" через сітку з 2-3 кроків розбігу двома руками через голову (кидок). Передача всіх м'ячів першій команді. Виконання прямих нападників з трьох кроків розбігу через сітку гравцями першої команди. Ловля м'ячів гравцями другої команди, які вільно розташувалися на своєму майданчику.

4 хв.

Завдання виконують по сигналу вчителя. М'ячі після кидків та лову залишаються за лицьовою лінією майданчика другої команди.

Зміна функцій нападу та захисту. Виконання нападу другою командою та захисту – першою.

Повторити двічі.

В. Подача кидком однією рукою (згори чи знизу).

6 хв.

Перша команда йде до лицьової лінії із м'ячами. Друга команда вільно розташовується на своєму майданчику.

Команда "А" виконує подачу із зони захисту. Команда "б" ловить м'яч.

3 хв.

Виконують по сигналу.

Змінюються функціями нападу та захисту. Повторюють напад через лицьову лінію.

3 хв.

Повторити двічі кожному складу.

Г. Навчальна гра у розстановці (за зонами 1,2,3,4.5,6). Розставити по 6 гравців у кожній команді на майданчику із зон захисту та нападу.

14 хв.

Пояснити та вказати зони, перехід із зони в зону.

Грають перші склади до 5 балів. Грають другі склади до 5 очок.

Змінюються сторонами. Грають перші склади до 5 балів. Грають другі склади до 5 очок.

Гравець, який спіймав м'яч, виконує передачу гравцю зони №3, гравець зони №3 виконує передачу гравцям нападу (зона №4 або зони №2), гравець нападу виконує кидок через сітку. Нападаючі неприємної команди виконують одиночне блокування.

7 хв.

7 хв.

Подачу виконують за сигналом вчителя свистком

Нападаючий кидок виконують з 2-3 кроків розбігу.

Заключна частина

1. Побудова на лицьових лініях першої та другої команди.

Будуються в одну шеренгу

2. Підбиття підсумків навчальної гри та уроку (назвати найкращих нападників і захисників, які відзначилися в грі, оголосити результат гри – рахунок).

3. Домашнє завдання: додаткове відвідування спортивної секції з волейболу.

За розкладом

4. Забрати м'ячі.

Призначити чергових

5. Виконати команду “До побачення!”, “Розійдись!”

Піонербол – спортивна командна гра з м'ячем, цікава насамперед дітям шкільного віку. Добре підходить як змагання або активного відпочинкуу літньому таборі або у школі на уроці фізкультури, у групі продовженого дня.

Правила гри у піонербол дуже схожі на правила волейболу. Головна відмінність полягає в тому, що при грі в піонербол м'яч можна ловити.

Гра проводиться на волейбольному майданчику та волейбольним м'ячем.

Основних правил і варіантів гри в піонербол безліч. Тому суворо дотримуватися всіх пунктів далеко не обов'язково. Достатньо вибрати ті правила, які насамперед цікаві Вам. До того ж, багато залежить від рівня підготовки та віку гравців.

Основні правила гри:

Гравці поділяються на дві рівні команди від 2 до 10 осіб у кожній (оптимально 6-7 гравців на команду) та займають місця на майданчику з різних боків сітки.

Гравці кожної команди рівномірно розподіляються у своїй половині.

Жеребом визначається, який із команд дістається м'яч.

Гравець команди (перебуває в дальньому правому кутку майданчика) бере м'яч і кидає його на половину команди суперника.

Усі кидки у грі проводяться над сіткою.

Завдання гравців команди суперника зловити м'яч та не дати йому впасти на землю. Гравець, який спіймав м'яч, кидає його на половину іншої команди або робить пас партнеру по команді.

Дозволяється робити не більше трьох пасів за один розіграш м'яча. .).

Гравець, який володіє м'ячем, може робити майданчиком не більше трьох кроків.

Гравець з м'ячем не має права підкидати м'яч і сам його ловити. Обов'язковим є пас партнеру або подача на половину суперника.

Після кожної виграної подачі (заробленого командою очка) гравці цієї команди змінюються місцями, переміщаючись по майданчику за годинниковою стрілкою. У тому числі змінюється і гравець команди, що подає.

Кожна партія до піонерболу проходить до певної кількості набраних однієї з команд очок. Зазвичай це 10, 15 чи 25 очок. Причому перевага команди переможця над суперником має бути не менше двох очок. Якщо різниця в рахунку менша, то партія триває доти, доки одна з команд не досягне різниці в два очки.

Матч у піонербол ведеться до однієї, двох чи трьох перемог однієї з команд у партіях.

Нічих результатів у піонерболі немає.

Після кожної виграної партії команди змінюються сторонами, право першого подання переходить до протилежної команди.

Крім цього, очки нараховуються команді суперників, якщо: гравець ловить кинутий ним же м'яч (робить «свічку»), стосується м'яча ногами, стосується сітки.

Це правило донедавна існувало у волейболі. Наразі воно скасоване. Сенс правила полягає в тому, що команда, що подає, у разі будь-якої допущеної помилки втрачає тільки право подачі. Очки супернику не нараховуються. Т. е. окуляри можуть бути нараховані тільки команді, що подає. Потрібно мати на увазі, що це правило значно підвищує тривалість кожної партії.

Коли діти грають у дворі, то найчастіше віддають перевагу. До таких ігор відноситься піонербол – ігровий вид спорту з використанням м'яча, який зародився у тридцятих роках 20 століття СРСР. Назва самої гри походить від того, що у неї у дворі грали піонери. Особливою популярністю користується піонербол у школі, коли учні після закінчення уроків починають грати на шкільному дворі. Це не тільки захоплююча і цікава гра, але й спосіб проведення учнів, який спрямований на .

Опис гри в піонербол

Щоб зрозуміти, як правильно грати в піонербол і які його правила, важливо мати певне уявлення, що ця гра являє собою і який матеріал необхідно підготувати.

Для того, щоб зіграти в піонербол, необхідно мати на майданчику волейбольну сітку. М'яч для піонерболу має бути також волейбольний. Завдання гравців – відбивати м'яч руками будь-якими способами через сітку таким чином, щоб він опинився на боці іншої команди.

Потрібно, щоб майданчик був досить великий. Це дозволить вільно пересуватися гравцям під час гри.

Чим піонербол відрізняється від волейболу?

Рухлива гра «піонербол» є дворовий варіант гри у волейбол. Тому й правила гри вони певною мірою схожі. На відміну від волейболу, де відбивають м'яч, у піонерболі його потрібно ловити руками.

Також відмінною особливістює кількість м'ячів. У піонербол грати можна як одним м'ячем, так і кількома (зазвичай два). У той час як у волейбол можлива гра лише в один м'яч.